Na swoim profilu w serwisie społecznościowym Facebook Pani Poseł Urszula Pasławska wyraziła zdecydowany sprzeciw rozpatrywanemu – w perspektywie budowy drogi S16 – przez GDDKiA, Wariantowi C. Głos w dyskusji bardzo ważny. Poniżej cytat:

” Czy tiry będą jeździć przez samo centrum Mazur, nową drogą nr 16 z Mrągowa do Ełku wytyczoną przez cztery jeziora i Mazurski Park Krajobrazowy? Pytanie wciąż pozostaje otwarte. 
Z odpowiedzi Ministerstwa Infrastruktury na moją interpelację poselską w sprawie budowy drogi nr 16 wynika jasno, że wciąż w grze jest tzw. wariant C czyli 74 km trasy przez cztery jeziora i tereny cenne przyrodniczo. 
Jako dobra gospodyni nie zgadzam się na takie rozwiązanie. 
Podzielam zdanie mieszkańców i samorządowców, że optymalnym wyjściem będzie modernizacja istniejącej drogi nr 16 – poszerzenie do 1, 5 pasa w obie strony. Ciężki ruch należy wyprowadzić poza obszar Wielkich Jezior Mazurskich, czyli dążyć do budowy obwodnicy. 
Rząd ma jednak odmienny pogląd na sprawę. 
Dlatego razem z samorządowcami rozpoczynam starania w celu wyeliminowania tzw. wariantu C i przygotowania do budowy obwodnicy. 
Proszę Państwa o wsparcie. Obrońmy nasze Mazury.”

Całość wpisu można zobaczyć tutaj.

Zapraszamy do komentowania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz